www.sportobchod.cz Tenisové rakety až -50% Střešní nosiče THULE Inline brusle ADIDAS & NIKE -50% Výživa VÝPRODEJ


Jan Veselý st.: "Letní dřina se Honzovi vyplatila"!

Jan Veselý st.: "Letní dřina se Honzovi vyplatila"!
Zdroj: jan-vesely.com

Přímo ze Slovinska - rozhovor s Janem Veselým starším. O Honzově formě, jeho šancích v NBA nebo o jeho vztahu s fanoušky.

 Postavu otce našeho jediného hráče v NBA nelze přehlédnout. Se svoji partou z Ostravy s tričky fan club Jana Veselého neustále podporoval náš nároďák a hecoval ostatní české fanoušky. Proto jsem před zápasem s Chorvatskem poprosil pana Veselého, aby pro náš magazín okomentoval dění na šampionátu. O čem všem jsme hovořili?

 O výkonech svého syna

"Já osobně jsem z toho nadšenej, nečekal jsem, že se do té role toho lídra dostane a že mu to tak půjde. Určitě tomu pomohla ta dvouměsíční příprava v Americe, kde makal se svým osobním trenérem, čímž se dostal do takové formy. Po té nepovedené sezóně jsme jenom rádi, že mu to tak jde a že táhne naše reprezentační družstvo. Hlavně v zápase s Gruzií bylo vidět, že pomohl strhnout i ostatní kluky, kterým se pak dařilo víc".

O tom, jak mu výkony na ME mohou pomoci v dalším ročníku NBA

"Určitě by mu to mělo pomoci. Po zápase s Polskem jsme byli s Honzou na večeři, kde byl i jeho slovinský trenér a byl zde i manažer Washingtonu, který se přijel na ME podívat, takže oni to určitě sledují. Navíc se mu ozval i trenér Wizards a podpořil ho i John Wall.  Je otázka, jak se ta jeho herní pohoda tady, promítne do té sezóny v NBA, jestli dostane ten prostor aby ukázal to, co hraje tady. Já věřím tomu, že v Americe může v těch výkonech určitě pokračovat, jde jen o to, jestli dostane tolik prostoru aby to ukázal".

O pozici 3 a 5

 "Já si myslím, že ta pozice 5 mu až tolik nesedí. Trvalo mu delší čas, než se s tím zžil. Bylo to vidět když hrál třeba na Marca Gasola, myslím, že ho bránil výborně, ale přeci jen on měl 20-30 kilo navíc. On to musí řešit tou rychlostí, nájezdem. Potom když mu vyjde i ta střela, tak je to pro obránce na této pozici strašně těžké ho bránit. Podle mě by měl ale hrát více na křídle, on se poslední dobou naučil hrát dobře zádama ke koši a na téhle pozici křídla by ho pod košem nemohl nikdo ubránit. Podle mě by této výhody mohli trenéři využívat o trochu víc. Stejně tak v NBA by mu mohla tato pozice více sedět, on má rychlost na to, aby ty hráče na křídlech mohl bránit".

 O Honzově sebevědomí

 "Stejně jako u všech hráčů i u Honzy je to otázka hlavy. On musí pochopit, že musí nastřílet něco, aby ty body dal a pak to bude v pohodě. Jsem mu to říkal kolikrát když sem tam za ním byl, že když 3 krát vystřelí a z toho jednou dá, takže z toho těžko bude nějakej dobrej bodovej úspěch. Viděl jsem ty statistiky těch jeho spoluhráčů, kteří měli střelbu třeba 13/6 a někdy možná i míň. Je to prostě jenom o tom, aby se nebál a zkoušel to. Když dvakrát nedá, musí do toho jít dál a věřit si, že se chytí. V Partizánu střílel víc, protože tam ta důvěra od trenéra byla maximální. Věděl, že když mine dvě, tři střely, tak že může vystřelit i čtvrtou".

 O letním trénovaní v USA

 "On přes léto opravdu tvrdě makal. Kromě jiných tréninků chodil i hodně do posilovny. On se vždycky bál toho, že kdyby nabral hodně svalové hmoty, že by naopak ztratil na rychlosti a dynamice. Teď si myslím, že se mu přes léto podařilo nějaké svaly nabrat, ale na své výbušnosti a rychlosti neztratil. Určitě mu to nyní pomáhá v tom, že je schopný se na pozici 5 dole přetlačovat s hráči jako je například Gortat z Polska". 

 O touze reprezentovat

 "Pro Honzu byl tento turnaj velkou motivací ukázat, že na to má. Loni se hodně psalo o tom, že nereprezentoval, hodně lidí mu to i vyčítalo, ale dostal takovouhle radu od lidí z NBA. Letos chtěl zkusit jinou cestu, věřil, že se na tomto šampionátu může nastartovat na sezónu v NBA. Věděl, že může pomoct nejen reprezentaci, ale i sám sobě. On je velkej srdcař, hrát za nároďák byla pro něj vždycky velká čest".

O  hecování fanoušků

 "Honzovi to dodává strašnou energii. Přestože on je takový flegmatik, že je spíš klidnější a spoustu věcí neřeší, tak na hřišti je přesný opak. Hecuje nejen diváky, ale i své spoluhráče. Je to vidět, jak je v tomto pro tým platný, že svými výkony své spoluhráče dokáže vyhecovat".

 O tom, jestli "Saty" doplní Honzu v kádru Wizards

 "Saty tady hraje výborně, ale myslím si, že pro něj bude strašně těžký se do toho týmu dostat, zvlášť když teď Washington posílil o druhého zkušenějšího rozehrávače, který by měl krýt záda Johnu Wallovi. Uvidíme jak příští rok".

 

Autor: Jan Jirsák  |  Datum: 10.9.2013 12:45  |  Zdroj: www.basketbal.cz

Titulek

Autor


Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů Basketbal.cz. Basketbal.cz za jejich obsah neodpovídá a nenese právní ani jiné důsledky spojené s jejich zveřejněním. Basketbal.cz má právo odstranit nevhodné příspěvky.