www.sportobchod.cz Tenisové rakety až -50% Střešní nosiče THULE Inline brusle ADIDAS & NIKE -50% Výživa VÝPRODEJ


Brněnské dorostenky mají double, soupeři však cítí křivdu

Brněnské dorostenky mají double, soupeři však cítí křivdu
Zdroj: Pavel Lanč

Přelom dubna a května zpravidla patří vyvrcholením mládežnických soutěží. Nejinak tomu bylo na MČR v mladších a starších dorostenkách. V obou kategoriích kralovalo Frisco Brno, byť poražení spílají nad výkony rozhodčích.

MČR U17: První porážka sezóny v nejhorší možný čas

Vrchol kategorie mladších dorostenek hostila Slovanka jako vítěz základní části, v níž ani jednou nepocítila hořkost porážky. Tuto pachuť a hned dvojnásobnou musely svěřenkyně trenéra Touška zakusit v nejhorší možný čas, protože v souboji o nejcennější kov podlehly Friscu Brno těsně 60:63. O příčinách porážky měl lodivod Slovanky jasno: „Bohužel jsme udělali mnoho laciných chyb, které tak kvalitní tým jako je Brno dokázal potrestat. Nezbývá než pogratulovat soupeři, odpočinout si a začít se připravovat na další sezonu.“

S 17,7 body na utkání nejlepší střelkyně a nejužitečnější hráčka MČR Kamila Hošková k zápasu poznamenala na klubovém webu: „Tuto sezónu se od nás očekávalo dobré umístění, protože před 2 lety jsme v podobném složení vyhrály mistrovství ČR starších žákyň. Do play-off jsme vstupovaly z druhého místa, což pro nás bylo menším zklamáním, které jsme si však ve finále MČR plně vynahradily. Štěstí bylo při nás, zápas jsme dovedly do vítězného konce a staly se tak MISTRY ČR. Chtěla bych poděkovat holkám za nádhernou sezonu a také trenérům za to, že nás dovedli až k titulu! Velké díky patří také našim rodičům a fanouškům, kteří nás po celou sezónu velmi podporovali.“

Bronzovou medaili braly hradecké lvice, jimž zisk třetího místa usnadnilo zranění opory USK Julie Reisingerové ze zápasu s Friscem. Z východočeského klubu se Gabriela Andělová stala jedinou členkou nejlepší pětky turnaje. Zbylá čtyři místa si shodně po dvou rozdělila Slovanka s Brnem. Za domácí Mariana Opočenská a Eliška Mircová a Jihomoravanky měly zastoupení v podobě Kamily Hoškové a Kláry Křivánkové.

Výsledky MČR U17:

1. den

Basket Slovanka - USK Praha 73:69 (Mircová 22 – Reisingerová 23)

Frisco Brno - Sokol Hradec Králové 69:61 (Křivánková a Hošková 13 – G. Andělová 18)

2. den

USK Praha - Frisco Brno 55:69 (Reisingerová 12 – Křivánková 19)

Sokol Hradec Králové - Basket Slovanka 65:72 (G. Andělová 15 – Opočenská 19)

3. den

Sokol Hradec Králové - USK Praha 69:54 (G. Andělová 18 – Čechurová 25)

Basket Slovanka - Frisco Brno 60:63 (Opočenská 16 – Hošková 22)

MČR U19: Zápletka a nářky

Po dvou hracích dnech nebylo rozhodnuto o žádném držiteli cenného kovu. Zálusk na nejvyšší metu si ještě dělal Hradec Králové, Basket Slovanka a pořádající Frisco Brno. Východočešky k jistotě umístění na stupni vítězů potřebovaly porazit USK Praha, jenž postrádalo trojlístek klíčových hráček Vyoralová, Matulková a Reisingerová. V napínavé koncovce Pražankám podlehly, když jim zasadila smrtící ránu trestnými hody Tereza Vondráčková. Jednu z nabídnutých šestek proměnila a rozhodla o nejtěsnějšímu rozdílu ve skóre 63:62. Tím pádem se Hradec umístil až na 4. místě, přestože porazil na MČR pozdější vítězky brněnské Frisco. Odpískání faulu na Vondráčkovou 2 sekundy před koncem se vůbec Hradeckým nepozdávalo. Rozhořčení nad verdiktem rozhodčího, jehož výkon ocenili nízkou známkou 4, prezentovali na klubovém webu. „Vyrovnanou koncovku vzala však do svých rukou slečna Švancarová a 2 sekundy před koncem utkání darovala soupeři 2 TH. Všichni v hale viděli čisté zdvojení podkošové hráčky USK, ale slečně rozhodčí se už utkání nechtělo dál natahovat. Rozhodla. Bohužel to nenechala na hráčkách. Zbyl jen velký pocit zmaru a nespravedlnosti.“

Tento neočekávaný výsledek připravil Brňankám těžkou zkoušku. V případě porážky by totiž skončily až čtvrté, vítězství by se rovnalo obhajobě prvenství. Friscu se podařilo nakonec dosáhnout na nejvyšší stupínek. Ačkoliv v zápase s dosud na MČR neporaženou Slovankou muselo rozhodnout prodloužení a v něm dokonce Brňanky zaostávaly pětibodovým rozdílem. I za podpory nejlepší střelkyně turnaje Kamily Hoškové s průměrem 19 bodů na zápas stav Jihomoravanky obrátily a dosáhly na double v mládežnické kategorii. Slabou náplastí na 2. místo pro Slovanku bylo ocenění Mariany Opočenské jako nejužitečnější hráčky MČR.

Souboj se Slovankou okomentoval následovně Tomáš Vencúrik, asistent trenéra Frisca: „Během celého zápasu jsme měli hodně zbytečných ztrát (až 26!) A vlastními zbytečnými chybami jsme se sami připravovali o úspěch. Po 3 minutách prodloužení jsme ztráceli už 5 bodů na soupeře, ale tehdy holky dokázaly, že umí bojovat a dát do toho všechno. Proměněnými trestnými hody a závěrečnými střelami Kláry (Křivánkové) a hlavně Kamči (Hoškové) několik vteřin před koncem jsme dokázali vyhrát tento důležitý zápas a obhájit titul mistrů ČR v juniorkách U19.“

Křivdu naopak pociťoval poražený trenér Slovanky Jiří Toušek. „Dalo by se říct "senzační stříbro". Bohužel převládá pocit, že jsme nebyli ve finále horším týmem. Ale to musí rozhodčí Junek zpytovat svědomí! Škoda, že naše jediné dvě hráčky ročníku 93 Satoranská s Effangovou nezískaly tu nejcennější trofej, naprosto by si ji zasloužily.“

V kategorii U19 měly v nejlepší pětce MČR zastoupení všechny týmy. Ta byla určena v tomto složení - Barbora Samková (Sokol Hradec Králové), Dominika Pohunková (USK Praha), Kamila Hošková (Frisco Brno), Monika Satoranská (Basket Slovanka), Michaela Kaňuková (Sokol Hradec Králové) 

Výsledky MČR U19:

1. den

Frisco Brno - USK Praha 60:53 (Hošková 17 – Pohunková 18)

Basket Slovanka - Sokol Hradec Králové 64:51 (Opočenská 22 – Kaňuková 14) 

2. den

USK Praha - Basket Slovanka 58:70 (Pohunková 16 – Satoranská 14) 

Sokol Hradec Králové - Frisco Brno 70:55 (Hrušková 13 – Hošková 17) 

3. den 

Sokol Hradec Králové - USK Praha 52:53 (???)

Frisco Brno - Basket Slovanka 73:71 po prodloužení (Hošková 23 – Satoranská 21)

Repre blok v plném proudu

V současné době se naplno připravují jednotlivé reprezentační výběry na blížící se Mistrovství Evropy. Předkládáme jejich plán přípravy a předběžné nominace.

Reprezentace U16

Trenér: Richard Fousek

Asistent trenéra: Richard Klein

Předběžná nominace: Gabriela Andělová (Sokol Hradec Králové), Sarah Beránková (Frisco Brno), Lucie Červenková (Basket Slovanka), Michaela Kaňuková (Sokol Hradec Králové), Eva Kopecká (Valosun Brno), Tereza Kracíková (Basket Slovanka), Jolana Krejčová (BK Strakonice), Klára Křívánková (Frisco Brno), Aneta Mainclová (Frisco Brno), Eliška Mircová (Basket Slovanka), Eva Moučková (Lokomotiva Karlovy Vary), Michaela Potočková (Kara Trutnov), Kateřina Prachařová (Sokol Hradec Králové), Julia Reisingerová (USK Praha).

Příprava:

06.06.-10.06. VT Zlín

14.06.-17.06. VT Luhačovice + sparing (Slovensko)

21.06.-25.06. MT (Polsko)

29.06.-04.07. VT Nymburk + sparing (Polsko)

08.07. Sraz před ME  

10.07. Odlet na ME  

12.07.-22.07. Mistrovství Evropy - Divize A (Maďarsko) - skupina C: Anglie, Francie, Česká republika, Chorvatsko.

Reprezentace U18

Trenér: Jiří Bárta

Asistent trenéra: Pavel Kubálek

Předběžná nominace: Žaneta Dušková (BK Pliska studánka Pardubice), Veronika Havlíková (Frisco Brno), Viktorie Havlová (Kara Trutnov), Kamila Hošková (Frisco Brno), Eliška Chocholoušová (BK Pliska studánka Pardubice), Šárka Jozová (Czech Coal aldast Strakonice), Veronika Kustvánová (SBŠ Ostrava), Gabriela Lachnitová (Sokol Hradec Králové), Tereza Matulková (VŠ Praha), Dominika Murgašová (Kara Trutnov), Tereza Nosková (Sokol Hradec Králové), Mariana Opočenská (Basket Slovanka), Dominika Pohunková (VŠ Praha), Michaela Urbanová (BK DE Prosek), Tereza Vondráčková (VŠ Praha), Terezie Vondrášková (Sokol Nusle), Mariana Vrabcová (Basket Slovanka).

Příprava:

12.06.-17.06. VT Karlovy Vary

21.06.-26.06. VT Klatovy + sparing (Německo)

27.06.-02.07. MT Francie (Rezé)

05.07.-08.07. VT Klatovy  

11.07.-16.07. VT Klatovy + sparing (Polsko)

19.07.-23.07. VT Klatovy + sparing (Španělsko)

26.07.-05.08. Mistrovství Evropy Divize A (Rumunsko) – Skupina C: Nizozemsko, Česká republika, Slovensko, Chorvatsko.

Reprezentace U20

Trenér: Marcela Krämer

Asistent trenéra: Jana Klečková

Předběžná nominace: Tereza Matulková (VŠ Praha), Anežka Skokanová (Kara Trutnov), Dominika Pohunková (VŠ Praha), Renata Pudláková (VŠ Praha), Radka Brhelová (Valosun Brno), Tereza Vyoralová (VŠ Praha), Karolína Elhotová (VŠ Praha), Hana Šmídková (VŠ Praha), Jana Hausknechtová (Sokol Hradec Králové), Michaela Horáková (Sokol Hradec Králové), Beata Adamcová (Valosun Brno), Monika Šivrová (Frisco Brno), Michaela Vojtková (Valosun Brno), Pamela-Theres Effangová (Basket Slovanka), Kateřina Kozumplíková (Kara Trutnov), Eva Kaderková (BLK VŠE Praha), Barbora Kašpárková (Frisco Brno), Barbora Věchtová (Sokol Hradec Králové), Martina Čepelková (Sokol Hradec Králové), Gabriela Mervínská (Kara Trutnov), Markéta Klečková (Lokomotiva Karlovy Vary), Monika Satoranská (Basket Slovanka), Petra Bakajsová (VŠ Praha), Žaneta Dušková (BK Pliska Studánka Pardubice), Kamila Selucká (Sokol Hradec Králové).

Příprava:

05.06.-10.06. Kondiční VT - Praha, Suchdol

13.06.-17.06. VT Strakonice  

20.06.-25.06. VT Klatovy + sparing (Rakousko)

28.06.-01.07. VT Radotín  

04.07.-09.07. VT + sparing (Nizozemsko)

12.07.-16.07. VT Klatovy

19.07.-22.07. Zápasy v Německu (Kienbaum)

25.07.-29.07. VT Jindřichův Hradec

01.08.-06.08. VT Klatovy + sparing (Univerzita USA)

08.08.-12.08. VT Klatovy 

16.08.-26.08. Mistrovství Evropy Divize B - Česká republika; Účastníci ME: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Izrael, Maďarsko, Německo, Rumunsko, Řecko, Švýcarsko (hraje se systémem každý s každým).

Autor: Tomáš Borůvka  |  Datum: 7.6.2012 22:45  |  Zdroj: Basketbal.cz, dorkybrno.webnode.cz, hradeckelvice.cz, Basket Slovanka, ČBF

Titulek

Autor


Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů Basketbal.cz. Basketbal.cz za jejich obsah neodpovídá a nenese právní ani jiné důsledky spojené s jejich zveřejněním. Basketbal.cz má právo odstranit nevhodné příspěvky.

křivda:-) (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

To je taková specialita u nás a někteří trenéři jsou tím pověstní,hledat chybu všude možně hlavně ne u sebe.Rozhodčí většinou když píská blbě tak na obě strany, ale oni vyzobnou jenom moment který byl proti nim,ty na opačné straně nevidí.Kdyby vyhráli tak bodou rozhodčí v pohodě.Momentálně je Frisco prostě nejlepší a když koukám na mladší tak jim může konkurovat jenom Slovanka.Hradec a zvlášť Usk v žákyních těžký ústup ze slávy.

Re: křivda:-) (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

Váš názor je zase veden jednoznačně z pohledu Brna , v U 19 mohl urvat to zlato kdokoli a bylo by to spravedlivé,že je Švancarová kráva,to ví každej,kdo ji někdy viděl pískat.Kdyby zařízla na tom turnaji Brno,tak by bylo ublíženo Brno a byla by to pravda .Nevim,proč se otíráte o trenéry , proč by nemohli na svých stránkách napsat svůj názor k zápasům.A,že se vám povedl jeden ročník 96 tak se z toho asi všichni zblázní ne ?Spíš by jste se jako pisatel měl zamyslet nad tím,že váš ročník 94 a 93 by byl bez 96 úplně žalostnej ( nebo jenom ustoupil zeslávy ) ????

Re: Re: křivda:-) (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

No když jim to vyhrály 96, tak to je jenom důkaz o tom že to na rozdíl od některých fakt umí dělat ne?

Re: křivda:-) (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

USK nikdy žákyně neměl, má je nejhorší v republice, od staršách žákyn po nejmladší mini, vždy pak nakoupí do dorostu...Bohužel teď jak je tam klečková tak tam ty top hráčky nechoděj a proto to uvadá, jedině Reisingerová, ale tu přitáhly jen protože daly mámě 100 000 kč měsíčně aby hrála za VŠky...

Re: křivda:-) (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

A navíc Frisco vyhrálo mladší žačky (98), a to jim asi těžko mohly vyhrát 96 ;) Prostě v Brně to s mládeží umí, tak jim nezáviďte. :)

:-)) (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

Špička je velmi vyrovnaná, tentokráte bylo přáno Brnu, tudíž gratulace! O zápasu má ale rozhodnout něco úplně jiného, než prachmizerný výkon sudího/ích. Možná by byl výsledek i tak stejný, ale bez zbytečných debat o problému, který je v nastaveném systému a jeho možnostech skoro neřešitelný.

Re: :-)) (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

Já myslím,že rozhodl hlavně kvalitní výkon Brna.Poražení si stěžují na rozhodčí skoro vždy. to tak nějak obecně patří k hodnocení zápasu.

Re: Re: :-)) (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

Sorry, ale to,co si rozhodčí kolikrát dovolují odvádět za výkony je hrozný a nemluvím jen o zmíněném. Je to jistý kolorit, stěžovat si na ně, ale jak jsem řekl - v nastaveném systému a možnostech je takhle debata úplně zbytečná. Pokud někoho něco nebaví, nebo obtěžující, ať to nedělá.

Spravedlivá nominace U20 (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

Kaderková bude v repre i kdyby měla jen 1 nohu. Proč asi?

Re: Spravedlivá nominace U20 (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

Kaderková je v repre u20? no hlavně nekydejte špínu na ní, ona to sama vůbec nechce, to ji do všeho nutí a všude protlačí její otec :-) v čr je 100 lepších hráček dané kategorie co by tam mohly být místo ní, bohužel nemaj takovýho otce

Re: Re: Spravedlivá nominace U20 (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

Pokud skutečně nechce, tak by tam nesla, za vlasy ji tam snad otec nepritahl......

Re: Re: Re: Spravedlivá nominace U20 (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

Otec jí řekl, že když skončí s basketem tak ji vyhodí z domu a vydědí ji, takže tam hold musí, ačkoliv vůbec nechce:-)

Re: Re: Re: Re: Spravedlivá nominace U20 (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

No to je tedy Herodes:-)

Re: Re: Spravedlivá nominace U20 (napsal: Wjt - neregistrovaný) odpovědět

Jo,její otec je ten slavný a legendární tenisový funkcionář?

Re: Re: Re: Spravedlivá nominace U20 (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

ano, ten velmi oblíbený sympaťák!:)

Re: Re: Re: Spravedlivá nominace U20 (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

kalouskova prava ci leva ruka..

U20 (napsal: Brusinka - neregistrovaný) odpovědět

Klečkova nominace U20 - joke ?

Re: U20 (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

joke je celá repre u20...

Re: Re: U20 (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

A W U18 je "joke" rovněž - hlavně Ž.D. v obou kategoriích a to při totální absenci v sezóně a nedoléčeném zranění...

Re: Re: Re: U20 (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

To je naprostá pravda , nejkvalitnější nominace vychází snad jen z U 16 - pak už i v těch blbejch U 18 a o U 20 vůbec nemluvě hraje roli jenom to , že už tam ta hráčka někdy byla.Trenéři jsou líný , aby se zabývali sledováním hráček a jejich sezoní výkoností.Kdyby ty hráčky sledovali , tak by jich tam 1/3 z kategorie U 18 a U 20 vůbec nebyla . O tom,že jsou nominované hráčky , které jsou zraněné viz ŽD a ještě tam lezou , tak jak to může ve finále asi dopadnout .

Re: Re: Re: Re: U20 (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

co byste chtěli od Bárty? ten nikdy nic nevyhrál a vůbec netuší...Kubálek tam je dosazenej od USK stejně jako Klečková do U20, proto naše repre dopadají jak dopadají ( viz u20 minulý rok nepostup z b divize kvůli prohře s portugalskem)

Rozhodčí (napsal: Martin - neregistrovaný) odpovědět

Tento článek bohužel potvrdil celkový stav při utkání mládeže. Nebudu psát, jestli jde o holky nebo kluky, o kategorii nejmlatších mini nebo dorostenek, ale mám dojem, že úroveň rozhodčích, kteří pískali vrchol soutěží neodpovídal úrovni basketbalu. Mám vlastní špatné zkušenosti z kategorie starších mini a potvrzují to i názory ostatních trenérů, se kterými jsem mluvil. Je potřeba, aby si řídící orgány uvědomily, že na úrovni našeho basketbalu se podílí i úroveň rozhodčích a ta je bohužel občas velmi nízká.

:) (napsal: :-) - neregistrovaný) odpovědět

Frisco Brno vyhrálo i mladší žákyně (1998), takže s mládeží asi pracovat hold umí ;)

Re: :) (napsal: - neregistrovaný) odpovědět

Brnu to nikdo nebere. Díky za každý klub, který pracuje s mládeží tak dobře, že se dostane do širšího povědomí. Tady se ale bavíme o bandě alibistů, kteří se vydávají za rádoby profesionály a dovedou tak znechutit a degradovat sport jako takový.

Křivda (napsal: monika - neregistrovaný) odpovědět

Frisco vyhrálo zcela bezpečně i mladší žákyně a v mládeži je prostě nejlepší. A mimochodem je v nějakém jiném týmu hráčka jako Kamila Hošková (95)? V ročníku 95 žádná taková jiná hráčka není....