www.sportobchod.cz Tenisové rakety až -50% Střešní nosiče THULE Inline brusle ADIDAS & NIKE -50% Výživa VÝPRODEJ


Jan Veselý o výměně trenéra, stesku a vzestupující formě

Jan Veselý o výměně trenéra, stesku a vzestupující formě
Zdroj: Štěpán Renč

V tomto týdnu si Jan Veselý ustanovil nová maxima v NBA. Proti Detroitu se zaskvěl 10 body a v Portlandu doskočil 9 míčů. Právě před zápasem v Rose Garden vznikl tento rozhovor. Oba duely vyzněly pro Washington vítězně a třetí Čech v NBA byl vidět.

Poslední zápas v Detroitu byl zatím tvým nejlepším představením v NBA. Máš pocit, že se zabydluješ a že je tvoje forma na vzestupu?

Já doufám, že ano! Snažím se do každého zápasu dát všechno, udělat maximum pro to, abych hrál naplno. Myslím si, že se mi to zatím daří a že získávám sebevědomí na hřišti. 

Jak se v týmu projevila výměna kouče Flipa Saunderse za Randyho Wittmana?

Randy se nám snaží ordinovat agresivní a rychlou hru, kterou teď ukazujeme na hřišti. Zakládá si na obraně, z čehož v posledních zápasech těžíme. Můžu říct, že je to zatím v pohodě. 

Hraje se ti lépe na pozici 3 nebo 4?

Já jsem tu hrál zatím na pozici 4, někdy 5. Když hrajeme s Bookerem společně, tak se tam střídáme. Na 3 jsem tady ještě nehrál, takže je to docela nezvyk. V Evropě jsem hrál 3, a tak mě pod košem bránili menší hráči. Tady musím bránit silnější a větší hráče, takže na to si musím zvyknout.

Jaká je podle trenérů tvoje role v týmu?

Mým úkolem je na hřiště přinést energii – jak v obraně, tak v útoku. Nehrají se na mě střelecké akce, hlavním úkolem je hrát naplno. 

Co je tvým basketbalovým cílem v NBA? Kde bys chtěl být za 2 roky?

Nechci nic předpovídat, kde budu za pár let, ale určitě se chci každým dnem zlepšovat. 

Na jakých dovednostech bys měl podle vašich trenérů nejvíce pracovat?

Pracuji hlavně na střelbě, snažím se jí vypilovat, abych byl schopen hrát i zvenku. Doufám, že se to postupem času zlepší.

Na nejvyšší úrovni jsi hrál i v Evropě. Jak bys vyhodnotil rozdíl evropským a americkým basketbalem?

Určitě největší rozdíl je ve fyzické zdatnosti. Hráči jsou tu silnější a rychlejší, v Evropě je to víc týmový sport založený na obraně. 

Kdo je tvým největším kamarádem v týmu Wizards?

Ronny Turiaf, protože je to Francouz, Evropan. I zbytek týmu je v pohodě, jsou to dobří kluci, ale s Ronnym si rozumíme nejvíc.

Jak trávíš svůj volný čas ve Washingtonu?

Moc volného času nemám, jsem skoro pořád na tréninku, zápasech nebo cestuji. Snažím se co nejvíc odpočívat, takže buď koukám doma na filmy nebo si zajdu s Ronnym na večeři. Když mě navštíví rodina, tak někam vyrazíme, ale samotnému se mi nikdy nechce. 

Co ti v Americe nejvíce chybí?

Nejvíce mi chybí moje přítelkyně Eva. Poslední dobou jsme spolu strávili hodně času a zvykli jsme si na sebe. Jinak samozřejmě rodina a kamarádi. V Srbsku jsem si ale zvykl rychle a našel jsem si tam hodně přátel, takže doufám, že to bude tak i tady. 

Co se ti v Americe nejvíc líbí?

Celkově se mi líbí show okolo basketu, servis a komfort, který tu máme. Při cestování nemusíme řešit kontroly, prostě jdete k letadlu a nezdržujete se zbytečnostmi. 

Na jak dlouho se po sezóně zdržíš v České Republice?

Pravděpodobně se nezdržím moc dlouho. Přemýšlím nad reprezentací a před tím budu chtít určitě jet na 3 až 4 týdny na přípravný kemp do Los Angeles. Na začátku května ale asi strávím pár týdnů v Česku.

Co bys vzkázal mladým českým basketbalistům, kteří se jednou chtějí dostat tam, kde jsi teď ty?

Určitě musí hodně trénovat. I když to člověka někdy nebaví, tak se to musí překousnout a ono to přijde. Chce to pár let makat, dát tomu všechno a nakonec se výsledky dostaví. Z vlastní zkušenosti vím, že jsem dal basketu všechno, i když jsem nechtěl, tak jsem musel a donutil jsem se trénovat.

Na fotce Honza Veselý z Washington Wizards a televizní analytik Michael Holton pro Portland Trail Blazers - hlavní trenér kralupského Champions Campu

Štěpán Renč

Datum: 16.2.2012 08:05

Titulek

Autor


Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů Basketbal.cz. Basketbal.cz za jejich obsah neodpovídá a nenese právní ani jiné důsledky spojené s jejich zveřejněním. Basketbal.cz má právo odstranit nevhodné příspěvky.

(napsal: - neregistrovaný) odpovědět

A přivezete i veselého na čempionskemp?